Wszystkie oblicza Selenu


Selen - przełomowy pierwiastek

Selen to pierwiastek odkryty w roku 1817 przez J. J. Berzeliusa. Nazwa pochodzi od Σελήνη (selene), greckiej nazwy Księżyca; nazwano go tak, ponieważ zawsze występuje razem z tellurem, którego nazwa wywodzi się od tellus, czyli po łacinie Ziemia. Ten pierwiastek ma wiele właściwości leczniczych, między innymi wspomaga odporność dlatego Seleni użyli go do swojej "magicznej mikstury".


Akademia Selenów
Szkoła mieszcząca się we wsi Selen, w której uczy się wszystkie osoby, które przeszły Próbę Selenu. Proces edukacji trwa tam pięć lat, a nauczycielami są osoby, które ukończyły tam edukację. Podstawowymi przedmiotami są zajęcia z nauki mocy, które uczniowie pobierają od nauczycieli o tej samej zdolności. Poza tym uczniom, którzy nie ukończyli szkoły wyższej daje się tam odpowiednie wykształcenie.

Wioska Selen i historia Bractwa
 Wioska ukryta we wnętrzu Edgebrook Woods, założona przez pierwszych Selenów w 1817 roku tuż po odkryciu Selenu. Bractwo założyło tam swoją Akademię i w 1885 opracowali magiczną miksturę. Po paru latach zorientowali się, że muszą przekazać wiedzę o tym niezwykłym odkryciu innym. Zaczęli poszukiwać osób kompetentnych do przyjęcia mikstury i tak powstała Próba oraz społeczność Bractwa. W następnych latach rozbudowali budynek bractwa przekształcając go w Akademie jaką znamy dziś (1982). Sama wieś jest mała i nikt nie ma pojęcia o jej istnieniu ze względu na to, że Bractwo w opinii publicznej uchodzi za sektę. Główny punkt i największy budynek wioski to Akademia, przy której znajdują się akademiki męski i żeński oraz mieszkania nauczycieli. Mieści się w niej również mały sklepik oraz ukryty przed nauczycielami klub nocny. Jako jeden z ważniejszych punktów można też zaliczyć niewielki szpital i kapliczkę gdzie co nieziel odprawia się msze.

Podział stanów USA na poszczególne Akademie. Alaska należy do Seattle, a Hawaje do NY
Historia Selenów w latach 1982-2017

Po interwencji CIA, pod koniec roku szkolnego 1981/82 Seleni musieli wyrobić sobie lepszą przykrywkę. Przenieśli tymczasowo swoją siedzibę, a dodatkowo od roku szkolnego 82/83 zaczęto przyjmować do Próby tylko osoby, które skończyły szkołę podstawową. Selen stał się więc nadzwyczajną (udającą zwyczajną) szkołą średnią. W roku 1988 dyrektorką Selenu została Perry Forrester - wnuczka pamiętnej Romy Renibus. To ona przeprowadziła jedną z największych reform w dziejach Bractwa. Przeniosła siedzibę z powrotem do starego budynku Akademii oraz wprowadziła wyżesz czesne by dokonać czegoś znacznie ważniejszego. By  Selen wzrastał i mógł przyjąć więcej uczniów wysłała czterech najbardziej zaufanych nauczycieli w różne zakątki USA: Michaela Chihuahua do Seattle w Waszyngtonie, Łukę Ivanøwicha do Nowego Jorku oraz dwójkę innych nauczycieli do Austin w Texasie i Phoenix w Arizonie. Tam założyli od podstaw nowe Akademie Selenów, które z czasem stały jednymi z najbardziej prestiżowych szkół średnich w Stanach Zjednoczonych należących do Ligi Bluszczowej. Akademie Selenów słyną z bardzo wysokiego poziomu chemii ze względu na swoją historię, która zaczęła się właśnie od odkrycia nowego pierwiastka. Wysyłając podanie do Akademii trzeba mieć odpowiednią ilość punktów, a jeśli się zakwalifikuje - przejść Próbę. Tylko osoby, które przeszły odwiecznie niezmienny rytuał Próby zostają dopuszczone do sekretów byłego Bractwa Selenów.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz