Opis części

Część I "Próba Selenu"
 Co byście zrobili gdyby nadarzyła się wam okazja na zdobycie nadprzyrodzonych mocy? Cassandra Tenebris od zawsze uwielbiała powieści fantasy, więc gdy w barze kobieta proponuje jej udział w tajnym konkursie, w którym głównymi nagrodami są paranormalne zdolności, zgadza się wziąć udział. Do konkursu dostaje się również Briana Bella - początkująca agentka CIA. Jej misją jest zinfiltrowanie stowarzyszenia zajmującego się tym konkursem, które uchodzi za sektę. Przystępuje do zadań próbując zdobyć szacunek i awans. Do przejścia jest 10 misji. Czy dziewczęta poradzą sobie i wygrają moc? Czy Cassandra zdemaskuje agentkę? A może ona sama przejdzie na drugą stronę? Czy w roku 1977 stanie się cud i dwie dziewczyny otrzymają nadprzyrodzone dary? A co będzie po konkursie?


Część II "Akademia Selenów"
 Cassandra i Briana przeszły Próbę nie zahaczając przy okazji o potworną śmierć z rąk kisielu. Teraz muszą wkroczyć do piekła jakim jest ... liceum. Akademia Selenów to miejsce, w którym dziewczęta nauczą się kontrolować swoje moce - podróżowanie po snach i niewidzialność. Zostaniecie wprowadzeni w zwariowany świat magicznych nauczycieli i nie mniej ciekawych uczniów. Briana będzie musiała poważnie wziąć się za raporty, ale przeszkodzi jej w tym pewien przystojniak. Cass nie uwolni się od Vincenta, ale znajdzie Wielką Stopę, która pomoże jej nie odejść od zmysłów. Poza osobistymi problemami w świecie magii dochodzi do coraz dziwniejszych zdarzeń nawet jak na dający moc kisiel. Co z tym wspólnego mają Levis i Flynn? Jakie szalone imprezki przyprawią o zawrót głowy? Z jakimi wariatami przyjdzie im się zmierzyć?


Część III "Wojna Selenów z Ziemniakami"
 Dziewczyny rozpoczęły już trzeci rok nauki w Akademii Selenów. Kolejne problemy rozpoczęły już na samym początku. Perry - cicha córka nauczycielki zniknęła bez śladu. Do tego wszystkiego dochodzi coraz większy konflikt  pomiędzy Selenami, a wrogim bractwem - Zakonem Irytów. Briana przeżywa sekretny romans, a Cassy coraz więcej czasu spędza z Vincentem. Nie braknie kolejnych zwrotów akcji, zwariowanych zmian i mrocznych sekretów. Wszytko zmierza ku Romie Renibus - znienawidzonej nauczycielce biologii. Okazuje się, że jej przeszłość to niezły materiał na thrilller. Tajemnice zaczynają się odkrywać jak karty, co dotyczy również dziewczyn. Czy Cassandra jest adoptowana? Z kim sypia Briana? Jaką rolę odegrają Łuka i Nigel?


Część IV "Selenowa ruletka"
 To już ostatni rok w Akademii dla Briany i Cassandry. Nie oznacza on jednak studniówki i ckliwych pożegnań. Mimo iż Vincent został pokonany, a Iryci podpisali pakt pokojowy, nad Selenami wisi jeszcze widmo CIA. Łuka prowadzi w szkole rozwinięty hazard, w zatargach o nieoddane pieniądze giną uczniowie. Briana miałaby wreszcie szansę się wykazać... Gdyby nie to, że nie jest już pewna kim jest. Czy stała się już Selenką, czy nadal jest agentką CIA? Musi w końcu zdecydować czy jest wierna CIA i Nigelowi, czy Selenom i Michaelowi, a od tej decyzji może zależeć przyszłość Bractwa. Casy również zostaje wciągnięta w sprawę, przez samego Łukę, lecz czy po bliskim spotkaniu z Vincentem zdoła znów odnaleźć wewnętrzą tęczę? To ostatnia część, a w niej wszystko się rozegra! Miłość, strony, śmierć, życie, przeszłość i przyszłość. Wszystko zakończy się teraz.


Część V "Tajemnice przyszłości"
 Alex i Patricia zaprzyjaźniły się już na pierwszym międzystanowym konkursie z matmy. Potem spotkały się jeszcze raz na Hawajach podczas wakacji. Uznały, że to przeznaczenie, genialnie się dogadywały i od tamtej pory widywały się co roku. Teraz obie dostały się do Akademii Selenów, gdzie poznały Nanianiasza i Horacego. Podczas pierwszej przerwy grały razem w makao, a zachwyceni chłopcy się przyłączyli. Tak narodziła się Fantastyczna Czwórka. Razem będą grać w makao podczas gdy inni zaszaleją na imprezach. Nie są zbyt towarzyscy, ale mimo to przeżyją razem wiele przygód. Jakich? Przekonamy się podczas eksperymentalnego półrocza, kiedy to Iryci przybędą do Akademii by wziąć udział w wymianie uczniów. Pati została przydzielona do pragnącej się wyrwać z bractwa Diany, a Alex przez pomyłkę przydzielono chłopaka imieniem Anthony. To może doprowadzić do połączenia kiedyś rywalizujących bractw. Czy to się uda? A może podstępne Ziemniaki znów szykują niespodziankę?


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz